Článek

Bezpečnost 101: Jak nepřijít o kryptoměny (pro začátečníky)

Čím méně o sobě sdělíte informací na internetu, tím menší digitální stopu po sobě zanecháte a bude vás obtížnější monetizovat nebo vytipovat jako oběť k vykradení.

1. Dbejte na soukromí

Nikdy nikomu nesdělujte, kolik máte kryptoměn nebo kolik do nich chcete investovat.

2. Dvoufázové ověření účtu (2FA)

Při použití 2FA, např. Google Authenticator (Android / iOS), Microsoft Authenticator (Android / iOS) nebo LastPass Authenticator (Android / iOS), bude pro útočníka bude těžší ukrást vám identitu, účet na burze nebo profil na sociálních sítí.

3. Whitelist adres na burzách

Pokud vám někdo odcizí účet, nemůže hned odeslat peníze na jiné než vaše adresy. Změna whitelistu obvykle trvá až dva dny – jinak by vám musel být odcizen telefon i e-mail pro účely 2FA.

4. Nová adresa pro každou transakci

Generujte novou adresu pro každou transakci, ideálně typu Native SegWit (Bech32, začíná na bc1). Zabírá v bloku méně místa a jsou na ní nižší poplatky těžařům.

5. Správce hesel

Nikdy nepoužívejte všude stejné heslo. Správce hesel, např. 1Password nebo LastPass, je ideální pro generování a ukládání unikátních hesel.

Něco vám tu nesedí?

Naše články a návody (zatím) píšou jenom lidi. Pokud jste objevili nějakou chybu nebo nedostatek, prosím, kontaktujte nás.